Náš život v karanténě

Náš život v karanténě

Ještě před několika týdny by mě nenapadlo, že budu psát něco podobného, ale ….

O jarních prázdninách jsme jako každý rok vyrazili lyžovat do Rakouska. V neděli jsme odjížděli do bezpečné země, kde bylo jen pár lidí nakažených novým typem koronaviru. Během několika dní jsme se vraceli z rizikové země a moje rodina musela zůstat v karanténě. Karanténa byla do dvou dnů vyhlášena pro celou Českou republiku.

Co pro nás nová situace znamená?

1. VÍC ČASU S RODINOU

Děti nechodí do školy. Dělají domácí úkoly, které jim paní učitelka posílá elektronicky. Každé odpoledne chodíme na procházku do přírody. Rozhodli jsme se, že budeme objevovat zapomenutá místa v našem malém městě.

2. VÍC ČASU PRO ČTENÍ

V poslední době jsem si koupila několik zajímavých knih, které mi doporučili moji kolegové. Nemám však čas knihy číst. Myslela jsem si, že budu mít čas až v důchodu a ejhle. Nemůžu chodit do fitka, na masáž, ke kadeřnici a mám spoustu času na čtení knih.

3. VÍC JÍDLA

Běžně jsem vařila obědy jen o víkendu, teď vařím denně. Snažím se vymýšlet nová netradiční jídla, protože mám víc času je uvařit. Mám takový pocit, že když je člověk doma, má stále chuť na něco dobrého. Určitě budeme mít po skončení karantény několik kil navíc.

4. VÍC TELEFONOVÁNÍ

Snažíme se udržovat kontakt s rodinou a s přáteli. Dětem chybí každodenní setkávání se spolužáky a kamarády. Někdy také po telefonu řeší úkoly do školy. Každopádně telefonování nám nenahradí osobní kontakt s lidmi. Všichni se těšíme, až nebudeme muset dodržovat všechna tato nezbytná opatření.

5. VÍC SPÁNKU

Nemusíme jezdit do práce ani z práce, pracujeme z domu. Ráno vstáváme, kdy se nám chce. A popravdě, hlavně manželovi a dětem se nechce nikdy.

V našem šatníku máme nový módní doplněk. Naše kamarádka nám ušila krásně barevné roušky. Snažíme se být zodpovědní a nosíme je. Všichni však doufáme, že se brzy budeme moct setkat s kamarády, udělat si společně piknik v parku, děti si budou moct zahrát fotbal s kamarády a budeme žít jako dřív. Hlavně bych přála nám všem, abychom měli MÉNĚ STRACHU.

nakažený adj infectedopatření noun Nrestriction
vyhlásit verbdeclaredodržovat verbobey
důchod noun Mretirementšatník noun Mwardrobe
nahradit verbsubstitutemódní doplněk phrasefashion accessory
nezbytný adjessentialrouška noun Ffacial mask
 

Would you like to learn Czech?

Contact me!