Máte program na víkend?

Máte program na víkend?

Znáte ten týdenní kolotoč? Pořád chodíte do práce, často do obchodu, sem tam do fitka. Jste permanentně v kuchyni, zřídkakdy u telky (televize) a opravdu jen příležitostně v kavárně….a najednou je pátek. A vy přemýšlíte, co budete dělat o víkendu. 

Nejhorší je představa odpočinkového víkendu. Pro nás dospělé by to sice byla příjemná odměna po náročném týdnu, ale zároveň i trest. Proč? V naší rodině to znamená odhánět děti celé dva dny od mobilů. Proto je lepší vymyslet, jak můžeme relaxovat aktivně. 

Děti milují, když můžou strávit páteční večer u televize. Já si vždy představuji, jak by bylo fajn si jít zacvičit, ale nakonec si nejraději čtu knížku. Můj manžel si občas rád zajde s kamarády na pivo, které většinou není jen jedno:-) 

Sobotní ráno začíná úklidem. Nevadí mi vstávat brzy, ale dětem a manželovi se z postele nechce. Proto při úklidu dělám velký rachot, aby brzy vstali a pomohli mi. Děti se starají hlavně o vysávání a třídění odpadků. Po obědě rádi chodíme ven. V zimě lyžujeme, na jaře jezdíme na kole nebo chodíme jen tak na procházku do přírody. Před několika lety jsme zavedli tradici, že v sobotu večer hrajeme společenské hry. Máme kolekci různých strategických nebo logických her. Vždy si vybereme podle nálady. Nikdy však u hry nesmí chybět balíček chipsů a sklenička vína pro nás dospělé. 

V neděli ráno manžel chodí běhat. Budík mu zazvoní v sedm hodin, hodinu přemýšlí, jestli se mu chce nebo nechce, a pak vyběhne do nedělního rána. Já většinou peču nějaký dezert, který si odpoledne dáme ke kávě. Vždy mě moc potěší, když nám zavolají kamarádi, abychom společně vyrazili na výlet. Ideální je, když každý sbalí do batohu nějaké jídlo, které má aktuálně doma, a můžeme si udělat piknik. V neděli večer si většinou uvědomíme, že nám ten víkend zase utekl jako voda, a my se během toho týdenního shonu zase budeme těšit na ten další.    Ať už aktivně nebo pasivně, užijte si vždy víkend podle svých představ :-)

kolotoč noun Mroundabouttřídění odpadkůphraserecycling
zřídkakdy advseldomzavést verbstart
odpočinkvý adjrelaxingpotěšit verbmake sb pleased
zároveň advat the same timevyrazit verbset off
odhánět verbdrag sb awayuvědomit siverbrealise
rachot noun Mrattleshon noun Mrush
 

Would you like to learn Czech?

Contact me!